Ve hamsiden sonra lüfer tezgahlarda

Bir süre önce av sezonu açılmış ve ağlara bol bol hamsi gelmesiyle birlikte balıkçıların ve vatandaşın yüzü gülmüştü. Bu sefer hamsinin ardından lüfer de gelmeye başladı. Tekirdağ’da ağlara takılmaya başlayan lüfer, balıkçıların yüzünü güldürdü.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, yaptığı açıklamada hamsinin ardında lüferin de kendini göstermeye başladığını belirtti.

Pehlivanoğlu, lüferin ilerleyen günlerde artmasını beklediklerini söyleyerek, ” Sezon başladıktan sonra balıkçıların yüzü hamsiyle güldü. Tekirdağlı balıkçılar bir süre burada avlandıktan sonra Karadeniz’e gitti ve orada güzel hamsi oldu. Son günlerde Marmara’daki hamsi bolluğu nedeniyle çevre illerden de gelen balıkçılar Tekirdağ’da hamsiye ağ atıyor. Hamsinin yanı sıra lüfer de ağlara takılmaya başlaması bizleri sevindirdi.” ifadelerini kullandı.

Balıkçı Hasan Erol, lezzetinden dolayı lüferin en çok tercih edilen balıklar arasında olduğunu dile getirdi.

FİYATI YÜKSEK AMA VATANDAŞ ALIYOR

Hamsinin yanında lüferin tezgahın gözdesi olduğunu ifade eden Erol, “Lüfer görülmeye başladı. Balıkçıların ağlarına takılan lüferler tezgahlarda yerini aldı. Fiyatının yüksek olmasına rağmen vatandaşların talep gösterdiği bir balık. İlerleyen günlerde lüfer artabilir. ” diye konuştu.

FİYATI NE KADAR?

Lüferin tanesi Tekirdağ’da tezgahlarda 250 liradan satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx