İstanbul’da kahvaltının bedeli: 15 bin 400 TL

Bodrum’da her anlamda artan ücretler, kahvaltı fiyatlarına da yansıyor. İlçedeki lüks mekanlarda dört kişilik kahvaltı fiyatı neredeyse asgari ücrete yaklaşırken, İstanbul’daki dört kişilik kahvaltı ise yaklaşık 16 bin liraya kadar çıkıyor. Milliyet Gazetesinden Mesut Yılmaz ve Umut Ünver’in haberine göre yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Bodrum’da en ucuz kahvaltı kişi başı 350 liradan başlıyor, bu rakam İstanbul’da ise Boğaz’da yer alan bir mekanda 200 liradan başlıyor.

İstanbul ve Bodrum’da kahvaltı ücretleri her mekanda farklılık gösterirken, hesaba eklenen yüzde 10 servis ücretiyle beraber dört kişilik adisyonlar neredeyse asgari ücrete (11 bin 402 lira) denk geliyor. Kahvaltı fiyatı en yüksek yer ise kişi başı 3 bin 850 lira ile Çırağan Sarayı oldu.

Bu rakamlarda kahvaltı masasında birkaç çeşit peynir, domates, zeytin, reçel, bal, kaymak, pişi ve yumurta dahil edilirken; menemen, sucuklu yumurta ve kavurma gibi istenilen yiyecekler ise ekstra ücrete tabii tutuluyor.

İŞTE O MEKANLAR

İstanbul Mandarin Olea: Mekanda kişi başı kahvaltı ücreti bin 600 lira. Standart kahvaltıya ek olarak sipariş edilen sıcak yiyecekler için hesaba kişi başı 150 lira ile 250 lira gibi rakamlar ekleniyor

Four Seasons Beşiktaş: Otelde kahvaltı için kişi başı belirlenen ücret bin 250 lira. Ancak menemen siparişinizde ise hesaba 350 lira daha ekleniyor.

Rumelihisarı Kale Kahvaltı: Boğaz’a nazır restoranda kahvaltı fiyatı kişi başı 200 lira olurken, yine vereceğiniz sıcak yiyecek siparişleri adisyona ekstra olarak yansıtılıyor.

Hisar Cafe: Boğaz manzarasıyla İstanbul’un en uğrak mekanları arasında üst sıralarda yer alan kafe, kahvaltı fiyatını kişi başı olarak 270 lira olarak belirlemiş. Ancak sıcak ve soğuk yiyeceklerle her şey dahil serpme kahvaltı sipariş ederseniz, kişi başı rakam 360 liraya çıkıyor.

Strike Yeniköy: Boğaz’ın en yeni mekanlarından Strike Yeniköy’de kişi başı kahvaltı ücreti 225 lira. Mekanı diğer yerlerden ayıran özelliği ise kahvaltı dışında da alacağınız yiyecek tabağına göre ücretlendirme yapılabiliyor.

Çırağan Sarayı: İstanbul’un en gözde yerlerinden olan 156 yıllık Çırağan Sarayı’nda kahvaltı yapmanın bedeli kişi başı 3 bin 850 lira. Bu ücrete kahvaltı için tüm siparişler dahil ediliyor.

Mandarin Resort Hotel: Gözde tatil beldesinin en lüks otelleri arasında yer alan mekanda kahvaltı için kişi başı fiyat yaklaşık olarak bin 980 lira.

Mandarin Resort Hotel: Gözde tatil beldesinin en lüks otelleri arasında yer alan mekanda kahvaltı için kişi başı fiyat yaklaşık olarak bin 980 lira.

Serafina: Mekanda kişi başı ücret 650 lira fakat menemen ya da sucuklu yumurta gibi ekstra isteklerde hesap kişi başı yaklaşık bin liraya kadar yükseliyor.

Bozukbağ Kahvaltıcısı: Standart kahvaltının kişi başı 398 lira olduğu mekanda, siparişe adedine göre menemen 148 lira, kavurma 188 lira, sucuklu yumurta 188 lira ve hellim peyniri de 188 lira olarak hesaba ekleniyor. Yüzde 10 servis ücretiyle hesap kişi başı bin liraya kadar çıkabiliyor. Mekanda yiyeceklerin pişirilmesi közde odun ateşinde yapılıyor. Ayrıca domates, biber, salatalık gibi yeşillikler de mekanın bahçesinde yetiştiriliyor.

Asmalı Çardak: Kişi başı standart kahvaltı fiyatı 350 lira. Tabii yine isteğe göre menemen 50 lira, kavurmalı yumurta 120 lira, sucuklu yumurta 100 lira ve pastırmalı yumurta 120 lira olarak hesaba ilave ediliyor.

The Bodrum Edition Hotel: Otelde kahvaltı için kişi başı ücret yaklaşık olarak bin 246 olarak belirleniyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx