Depremzedenin Dünya Şampiyonası Azmi

Gaziantep’in Nurdağı İlçesinde yaşayan ve 2022 yılında Dünya Alpagut Şampiyonası’nda ikinci olan, depremzede sporcu Halil Çetinkaya (22), bu yıl düzenlenecek şampiyonaya lastik ve saman balyalarından oluşturduğu alanda yaptığı antrenmanlarla hazırlanıyor.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinin Belpınar Mahallesi’nde yaşayan alpagut sporcusu Halil Çetinkaya, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde ablasının da aralarında olduğu çok sayıda yakınını kaybetti ve evleri yıkıldığı için konteynerde yaşamaya başladı. 2022 yılında Bursa’da düzenlenen 3’üncü Dünya Alpagut Şampiyonası’nda 65 kiloda ikinci olan Çetinkaya, geçen yıl düzenlenen şampiyonaya ise deprem nedeniyle katılamadı. Deprem felaketinin ardından antrenman malzemeleri yıkılan evinin enkazı altında kalan Halil Çetinkaya, annesi Hatice Çetinkaya’nın da desteğiyle bu yıl düzenlenecek şampiyonaya katılmaya karar verdi. Antrenman malzemesi bulunmayan Halil Çetinkaya, her gün mahallede koşup, odun kırıp, saman balyalarını kum torbası gibi kullanarak çalışmalarına başladı.

“HEDEFİM ŞAMPİYONADA İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTUP, TÜRK BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK”

Hedefinin bu yıl düzenlenecek şampiyonada dünya birinciliği olduğunu belirten Çetinkaya, “4 yıl önce alpagut sporuna başladım. 2022 yılında Bursa’da düzenlenen Dünya Alpagut Şampiyonası’nda dünya ikincisi oldum. Geçen yıl depremde başta ablam olmak üzere birçok yakınımı kaybettim. Psikolojik olarak çok etkilendiğim için 2023 yılı Alpagut Dünya Şampiyonasına katılamadım. Köy ortamında konteynerde yaşıyorum, birçok malzemem enkaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx