Tesla, Model 3 ve Model Y Araçlarındaki Ölümcül Direksiyon Arızası Nedeniyle Soruşturma Altında!

Elon Musk yönetimindeki elektrikli otomobil üreticisi Tesla, oldukça çarpıcı bir haber ile gündeme geldi. ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi, ünlü markaya araçlarındaki belirli bir direksiyon hatası nedeniyle soruşturma açma kararı aldı. Detaylar haberde.

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bazı araç modelleri hakkında gelen üst üste arıza şikayetler nedeniyle başı dertte.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi, geçtiğimiz haftalardan itibaren Tesla Model 3 ve ülkemizde de satılan Tesla Model Y sahiplerinden gelen şikayetler nedeniyle firmaya soruşturma açma kararı aldı.

Kurum, söz konusu araç modellerinin sürüş halindeyken kontrol edilememesi ve kitlenmesi hakkında 12 kişiden şikayet mesajları aldığını duyurdu.

Trafik Güvenliği İdaresi’ne başvuran araç sahiplerine göre, Tesla modelleri oldukça zor bir şekilde yönlendiriliyor ve düşük pilde çalıştığında direksiyon kontrolünü kaybediyor.

ABD kurumunun yaptığı açıklamalara göre, yeni arıza nedeniyle 280 bine varan Model Y ve Model 3 aracı geri çağrılarak onarılabilir.

Öte yandan, söz konusu direksiyon sorunu ile beraber Tesla arıza kayıtları da oldukça kabarmış durumda.

Şirket, geçtiğimiz aylarda bazı Model Y araçlarında yol halindeyken direksiyonun düştüğüne dair görüntülerle gündeme gelmişti.

Firma, yine bu yıl Çin’de otomobillerin herhangi bir tehlike olmadığı halde bile fren yapmasına neden olan “hayali fren” sorunu nedeniyle protestoların ana hedefi olmuştu.

Marka, son olarak bu yıl Mayıs ayında ABD’deki bazı kullanıcılar tarafından dava yağmuruna tutuldu. Söylenenlere göre Tesla’nın yeni güncellemesi araçlardaki pil ömrünü olumsuz anlamda etkilemişti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tesla, sık sık arızalanan araçları nedeniyle güvenlik cezası almalı mı? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx