Kriz Kâhini, Bitcoin’in Geleceğini Sorguladı: Son mu Geliyor?

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve ABD Dolarının geleceğini sorgulayarak kripto topluluğunu karıştırdı. Kiyosaki’nin şüpheleri, Citibank’ın Blockchain teknolojisi entegrasyonuna ilişkin yaptığı önemli bir duyurunun ardından ortaya çıktı. İşte detaylar…

Kiyosaki, Bitcoin için Citibank duyurusuna işaret etti

Eskiden Twitter olarak bilinen X’te yayınlanan bir açıklamada Kiyosaki, “Citibank bugün, kurumsal tasarrufları anında 7/24 sınır ötesi işlemler için kullanılabilecek Citibank tokenlerine dönüştürmek için banka Blockchain teknolojisi sunduğunu duyurdu. BTC ve ABD dolarına güle güle mi?” dedi.  Kiyosaki’nin merakı, Citibank’ın akıllı sözleşmelerin kullanımıyla anlık ödemeler ortamını dönüştürmeyi amaçlayan yenilikçi iş hizmeti Citi Token Services’i tanıtmasıyla alevlendi.

Citi Token Hizmetlerinin temel işlevi, tokenize mevduatların planlı transferlerini mümkün kılarak, günün veya gecenin herhangi bir saatinde gerçekleştirilebilecek hızlı ve sorunsuz işlemler sağlamaktır. Bu çığır açan gelişme, hem fiat para birimleri hem de kripto para birimleri dahil olmak üzere geleneksel finansal sistemleri geleceğine ilişkin soruları gündeme getirdi. Robert Kiyosaki’nin bu konudaki düşünceleri yeni değil. Daha geçen hafta Singapur’da düzenlenen TOKEN2049 kripto para konferansına katılan Kiyosaki, fiat paranın tarihe karışacağına dair inancını cesurca dile getirmiş ve kripto paraları ileriye giden yol olarak selamlamıştı.

Kiyosaki, BTC’yi savunmaya devam ediyor

Kiyosaki konferanstan attığı tweet’te kesin bir dille “Kripto gelecek. Fiat… nam-ı diğer SAHTE para kızarmış ekmektir.” Kiyosaki’nin bakış açısı, finans uzmanları ve meraklıları arasında kripto paraların parayı algılama ve kullanma şeklimizde temel bir değişimi temsil ettiğine dair artan hissiyatın altını çiziyor. Kiyosaki, altın, gümüş ve Bitcoin gibi alternatif varlıkların savunucusu olmuş ve bunlardan sıklıkla “dijital altın” olarak bahsetmiştir. Kişinin finansal portföyünü bu varlıklarla çeşitlendirmesinin önemini vurguluyor. Nisan ayında, Bitcoin’in yakında 100.000 dolar gibi etkileyici bir kilometre taşına ulaşacağını tahmin edecek kadar ileri gitti. Bu iyimser tahminini Bitcoin’in “halkın parası” statüsüne bağlayan Kiyosaki, Bitcoin’i “Tanrı’nın parası” olarak nitelendirdiği altın ve gümüş ile karşılaştırdı.

Sonuç olarak, Robert Kiyosaki’nin Citibank’ın Blockchain duyurusunun ardından Bitcoin ve ABD Doları’nın geleceği hakkındaki düşünceleri, finans dünyasında süregelen dönüşümü yansıtmaktadır. Blok zinciri teknolojisinin yükselişi ve kripto para birimlerinin giderek daha fazla kabul görmesiyle birlikte, geleneksel finansal sistemler benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Kiyosaki’nin kripto paraları gelecek olarak görmesi, hızla gelişen finans dünyasında işlem yapma ve değer saklama biçimimizi yeniden tanımlama potansiyellerini daha da doğruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx