Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ‘Arda Güler’ çalımı! Protokol bozuldu

Fenerbahçe Arda Güler’in sonraki satıştan olan yüzde 20’lik payını Real Madrid transferi öncesi Gençlerbirliği’nden 2.5 milyon Euro karşılığında almıştı. Paket şeklinde imzalanan anlaşmaya göre 4 genç oyuncu daha Fenerbahçe’ye transfer olacaktı. Ayrıca Gençlerbirliği Fenerbahçe’nin önerdiği bazı isimleri kiralık olarak kadrosuna katabilecekti.

4 genç oyuncu için imzalanan protokol Fenerbahçe’nin şartları gerçekleştirmemesi sebebiyle iptal oldu. O yıldız adaylarından birini şimdi Galatasaray bir diğerini Club Brugge istiyor.

NELER YAŞANMIŞTI?

Fenerbahçe 2019 yılında Gençlerbirliği’nden Arda Güler’i 400 bin TL kadrosuna katmıştı. Ancak Arda Güler’in sonraki satışından yüzde 25’lik pay Gençlerbirliği kulübüne ödeyecekti. Fenerbahçe’nin Real Madrid transferi öncesi iki kulüp arasında bu pay konusunda görüşmeler sürüyordu.

BAŞKAN AKDAŞ: 4 OYUNCUMUZU VERDİK
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, Arda Güler’in olası satışında yer alan pay hakkıyla ilgili Fenerbahçe’yle anlaştıklarını o dönem açıklamıştı. Anlaşmanın detaylarına ilişkin bilgi veren Akdaş, “Ali Koç’la anlaştık. Paket halinde bir anlaşma yaptık. 2,5 milyon euro alacağız. Ayrıca önerdikleri 7-8 oyuncu var. Biz, onların içinden işimize yaracak oyuncuları kiralık olarak bedava alacağız. Biz de 4 genç oyuncumuzu verdik. Bunların ikinci satışından da yüzde 15 alacağız” diye konuştu.

PROTOKOL BOZULDU
Arda Güler sonrası Gençlerbirliği’den 4 gencin daha sarı-lacivertlilerin kadrosuna katılacağı ifade edilmişti. Sarı-lacivertlilerin, Gençlerbirliği altyapısında forma giyen Can Bartu, Utku Karakaya, Yiğit Evin ve Mahmut Ceyhun’un transferi için anlaşmaya varmıştı. Hatta bu oyuncular için Başkent kulübü ile protokol yapılmıştı ancak Fenerbahçe şartlara uymayınca protokol devreden çıktı.

CAN BARTU’YA AVRUPA’DAN TALİP

Fenerbahçe’nin protokol imzaladığı oyuncular arasında yer alan Can Bartu’ya Club Brugge talip oldu. U16 Milli Takımı’nda oynayan sol bek Can Bartu’yu Türkiye – Belçika maçında izleyen Club Brugge scoutları oyuncuya tam not verdi. Belçika temsilcisinin yakın zamanda oyuncu için girişim yapması bekleniyor.

GALATASARAY YENİ ‘ARDA GÜLER’ İÇİN DEVREDE

Fenerbahçe Arda Güler transferi ile birlikte Can Bartu, Utku Karakaya, Yiğit Evin ve Mahmut Ceyhun için Gençlerbirliği kulübü ile protokol imzalamıştı. Ancak Sarı-Lacivertliler protokoldeki şartları yerine getirmedi. Galatasaray 15 yaşındaki Yiğit Evin için devreye girdi. Gençlerbirliği tarafı ile görüşmeler devam ediyor.

YİĞİT EVİN KANATLARDA OYNUYOR
25 Ocak 2008 Çankaya doğumlu olan Yiğit Evin sağ ve sol kanat olarak görev yapıyor. 2018 yılında Gençlerbirliği alt yapısına giren 15 yaşındaki oyuncu 5 yıldır alt yapının değişik kademelerinde görev yapıyor. 4 kez milli olan Yiğit, 1 kez U14, 2 kez U15 ve bir kez de U16 Milli Takımları olmak üzere Ay-Yıldızlı formayı giydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx