Apple, Üretken Yapay Zekasını 2024 İçinde Sunmayabilir

Google ve Microsoft cephesi ürünlerine yapay zekayı entegre etmek için kıyasıya yarışırken Apple bu konuda biraz daha temkinli bir tutum sergiliyor. Apple, üretken yapay zeka alanında henüz kayda değer bir duyuru yapmadı ve ünlü analist Ming-Chi Kuo bu tutumun önümüzdeki yıl da devam edeceğini düşünüyor.

Kuo, Apple’ın yapay zeka yutturmaca treninden kaçındığını ve gelecek yıl tüketiciler için donanımına üretken yapay zeka özellikleri eklemeyeceğini öne sürerken şunları paylaşıyor: “Şu anda, Apple’ın yapay zeka uç bilişim ve donanım ürünlerini 2024’te entegre edeceğine dair bir işaret yok, bu nedenle Apple’ın ve tedarik zincirinin hisse senedi fiyatlarından yararlanmak zor.”

Analist, Apple’ın teknolojideki ilerlemesinin “rakiplerinin önemli ölçüde gerisinde” olduğuna inanıyor. Buna karşılık OpenAI ve Google gibi şirketler bu alanda önemli duyurular yaptı. Google, yapay zekayı Google Haritalar ve YouTube gibi birçok hizmetine entegre etti.

Apple’ın dahili olarak üretici yapay zeka üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Şirket görünüşe göre şu anda şirketin mühendisleri tarafından kullanılan kendi ChatGPT benzeri sohbet robotunu geliştiriyor. Apple’ın bunu yayınlamayı düşünmediği de bilgiler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx